Radnice obvodu Moravská Ostrava a Přívoz

FACEBOOK: @moap.ostrava

MOBILNI ROZHLAS: www.moap.munipolis.cz

16.00-21.00

Projděte se centrem města s průvodcem a poté přijďte zhlédnout swingové vystoupení s workshopem, poslechnout si zpěv, podívat se na výstavu a navštívit kancelář starosty, který bude připraven si s Vámi povídat. Připraveny budou hry pro děti a chybět nebude ani malování na obličej. Přímo u radnice budou připraveny stánky s občerstvením.

16.00-21.00 Výstava obrazů Petry Menzlové fluid art na téma „Jaro“ a výstava Fenomén cyklistiky, kterou připravil kulturní spolek Elegant ve Dvoraně

16.00 Procházka s  průvodcem Petrem Lexou Přendíkem (sraz před radnicí na náměstí Dr. E. Beneše)

Procházka na téma Svět moravskoostravských kaváren 1800–1945: Café Frankl, Wolny, Austria, Union, Habsburg, Bellevue, Edison, Savoy, Bristol, Arco, Elektra, Orient, de l´Europe, Fénix… To jsou jen některé z názvů kaváren, které vznikaly zejména od 40. let 19. století v Moravské Ostravě. Svět zaniklých i dvou existujících kaváren budete mít možnost poznat během komentované vycházky centrem města. Dozvíte se o vzniku nejstarších kaváren ve městě a jejich prudkém rozvoji v 1. polovině 20. století. Součástí vycházky jsou ukázky historických fotografií a dobových novinových textů. Komentovaná vycházka skončí na Žerotínově ulici u kavárny Daniel.

17.00 Zahájení programu před radnicí

Proslov starosty Petra Veselky a následné vystoupení mažoretek z Elité Ostrava. Večerní program bude moderovat Jan Menzl.

17.45 a 18.45 Setkání se starostou Petrem Veselkou v jeho kanceláři

Nutná je rezervace předem na https://www.ostravskamuzejninoc.cz/cz/rezervace

18.00 Procházka s průvodcem Petrem Lexou Přendíkem (sraz u tramvajové zastávky Důl Jindřich)

Procházka na téma: Ostrava secesí oděná: komentovaná vycházka centrem Ostravy přibližuje zájemcům nejhodnotnější existující i zaniklé stavby postavené ve stylu secese/art noveau. Součástí vycházky je ukázka historických snímků. Komentovaná vycházka končí u naší radnice.

18.00–20.30 Klauni z Balónkova

18.15 Vystoupení Jazz Monkeys a workshop

19.00 Pěvecké vystoupení René Matláška

Ostravského písničkáře doprovodí kytarista Víťa Štaigl.

20.00 Fotoprojekce Ostrava ve fotografiích před rokem 1900

Jak vypadalo naše město za našich pra-pra-pradědů? Odpověď vám může poskytnout stovka historických fotografií, které byly pořízeny mezi lety 1880–1900. Výběr nejzajímavějších fotografií z poslední třetiny 19. století vám ukáže Ostravu v zcela jiném světle. Kde jsou dnes výstavní domy – tam stály statky, namísto tramvajových zastávek uvidíte pasoucí se husy a na náměstích uvidíte ještě barokní domy. K historickým fotografiím je opatřen současný fotografický pohled, takže se v tématech snadno zorientujete. Nebude chybět ani odborný komentář a popis fotek. Průvodcem bude Petr Lexa Přendík.

20.40 Vystoupení Jazz Monkeys