PLATO – městská galerie současného umění

PLATO Ostrava – městská galerie současného umění
Janáčkova 22 (bývalý Bauhaus), Ostrava

+420 702 206 099
info@plato-ostrava.cz
www.plato-ostrava.cz

17.00–21.50 Spolu, blízko – Vyšívání ubrusu
Budeme se věnovat ruční práci, která nás odjakživa spojuje a umožňuje vyjádřit v symbolickém jazyce obrazů a barev naše touhy a přání. Letos společně vyšijeme veliký ubrus. Propojíme nejen gendery, věkové skupiny, rodiny, ale třeba i národy.

21.50 Finální tečka se svíčkami a harfou
Pocit blízkosti umocníme symbolickou tečkou na závěr. Usazeni dohromady u jednoho velkého stolu pokrytého společně vyšitým ubrusem a spoustou svíček si za zvuků harfy v podání Petry Bendové počkáme na finální okamžik. Sfoukni svíčku a něco si přej…

17.00–22.00 Užijte si 5 000 m2
Po celou dobu akce si můžete prohlédnout a využívat všechny části prostoru od kina přes zahradu, knihkupectví, koncertní stage a čítárnu až k materiálové knihovně, nebo si založit průkazku do knihovny.

Nabídneme i domácí ukrajinské koláče. Výtěžek z jejich prodeje věnujeme Organizaci pro pomoc uprchlíkům.